Žürii
Meie esimene žüriiliige on Eesti mainekas hunt kriimsilm: stsenarist, näitekirjanik, dramaturg, näitleja ja produtsent MARTIN ALGUS
Algus lõpetas 1997. aastal Kultuuriakadeemia näitekunsti erialal. Ta on töötanud nii Ugala teatris kui ka Eesti Draamateatris. Oma teledebüüdi stsenaristina tegi ta Kanal 2 saates ,,Ühikarotid’’, mis vältas aastatel 2010-2012. Pärast seda on ta olnud kümnete edukate seriaalide stsenarist, kaasstsenarist ja produtsent nagu: ,,Kalevipojad’’ (2011), ,,Padjaklubi’’ (2014-2022), ,,Varjudemaa’’ (2015) jne.
Ta on saanud palju auhindu ja tunnustust. Oma seriaaliga ,,Lahutus Eesti moodi’’ pälvis ta 2020. aastal EFTA parima teleseriaali kategoorias ka võidu.
Algus on stsenarist ka mängufilmil ,,Tähtsad ninad’’ (Ingomar Vihmar), mis sel aastal võitis Pimedate Ööde Filmifestivalil lastežürii auhinna. Tema viimaste tööde hulka kuulub ka Tammsaare romaani adaptatsioon ,,Elu ja armastus''.
Teiseks žüriiliikmeks on pika ajalise kogemusega teatri- ja filminäitleja REIMO SAGOR.
Sagor on mees nagu orkester, kelle apluaasse mahuvad rollid nii hooliva isa, salapärase casanovana kui ka legendaarse spordimehe rindelt. Üks on kindel, et publiku südamesse on ta jätnud tugeva jälje ning teda võib pidada rohkete tunnustega oma ala tipuks.
Ta on pika kogemusega teatri- ja filminäitleja, kes lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli XXVI lennu. Filmides on ta mänginud 2012. aastast ning tema nimekamad rollid pärinevad filmidest “Võta või jäta” (2018), “Päevad, mis ajasid segadusse” (2016), “Kalev” (2022) ja ,,Tume paradiis’’ (2023).
Lisaks on teda tunnustatud ka rohkete auhindadega: 2019. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali parima meesnäitleja preemia Eriku rolli eest filmis “Võta või jäta” ja 2020. aastal PÖFFi raames välja antava Bruno O'Ya nimelise noore näitleja stipendiumi.
Kolmandaks žüriiliikmeks on pika staažiga stsenarist ja toimetaja LEANA JALUKSE, kes on kirjutanud mitmeid mängu- ja dokumentaalfilme.
Tema karjääriredel on olnud pikk ja hõlmanud nii stsenaristi, tõlkija, fotograafi kui ka stsenaariumi konsultandi tööd.
2010. aastast kaastegev filmituru Baltic Event korraldustiimis. Alates 2017. aastast õpetab stsenaristikat Tallinna Ülikooli Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudis.
Tema debüütfilm “Ema" esilinastus rahvusvaheliselt Tribeca Filmifestivali võistlusprogrammis, kus võitis parima mängufilmi auhinna Kitžbühelis, parima eesti filmi auhinna PÖFF-il, valiti Eesti kandidaadiks võõrkeelse filmi Oscarile ning teenis parima stsenaariumi nominatsiooni Eesti Filmi- ja Teleauhindadel. Teine mängufilm “Tuliliilia” esilinastus mais 2018. Leana on ka Eesti Stsenaristide Gildi asutajaliige ja Eesti Kinoliidu liige.
Meie neljas žüriiliige on mees mitmes ametis: stsenarist, kunstnik, produtsent ja graafiline disainer URMET PIILING. Piiling alustas 2019. aastal õpinguid Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal.
Ta on kaasa teinud mitmetes Eesti filmides ning tema debüütfilm stsenaristina, kus mängis ka peaosas, ,,Kiik, kirves ja igavese armastuse puu’’, esilinastus 2021. aastal PÖFF-il.
Oma näitleja teekonnaga tegi ta alguse juba 2008. aastal kõrvalosaga filmis ,,Kaasasündinud kohustused’’. Pärast seda on ta kaasa teinud mitmetes Eesti edukates filmides nagu: ,,Ükssarvik’’, ,,Kratt’’ ning ,,Kiik, kirves ja igavese armastuse puu’’, viimases oli ta ka kaasstsenarist, produtsent ja kunstnik. 2023 aasta filmis ,,Vaba raha’’ täitis ta kunstniku ja graafilise disaineri osa.
Viies žüriiliige on stsenarist ja režissöör MOONIKA SIIMETS. Tema põhjaliku silma alt käivad läbi kõik PEFF 2024 dokumentaalfilmid.
Siimetsa näol on tegemist värvika portfoolioga filmirežissööriga, kelle mõndadest töödest on näiteks “Moekoer’’, ,,Roosa kampsun’’ ja ,,Seltsimees laps’’.
2010. aastal täiendas end Los Angeleses ameerika kirjaniku, näitlejanna ja stsenaristika guru Judith Westoni meistriklassides “Script analyses and rehearsal techniques” ja “Acting for directors”. 2011. aastal jätkas mängufilmi režii õpinguid Balti Filmi-ja Meediakooli magistriõppes.
Meie kuues žüriiliige on AURELIA AASA, aastatepikkuse kogemusega produtsent ja filmikriitik. Ta on ka AAA creative juht ja Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni tootmise lektor.
AAA toodangusse kuulub veel tumeda huumoriga animakomöödia "SIERRA" (rež. Sander Joon, 2022), mis käis läbi üle 200 filmifestivali. See oli esimene Eesti animatsioon, mis jõudis Oscari nominentide hulka.
Praegu on ta festivaliringkonnas tripi-stiilis virtuaalse kassi seikluse "MIISUFY" (rež. Liisi Grünberg, 2023)ga. Tema tulevaste projektide hulka kuulub animafilm "YUMMY" (rež. Martinus Klemet, 2024) ja animakomöödia koostöös mitmekordselt auhinnatud animatsioonirežissöör Sander Jooniga. Lisaks ettevõtte juhtimisele on Aurelia Aasa animatsiooni tootmise lektor Eesti Kunstiakadeemias.
Seitsmendaks žüriiliikmeks on operaator MATTIAS VEERMETS on õppinud Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis operaatori erialal (BA).
Jätkas 2017–2019 mängu- ja dokumentaalfilmi operaator-lavastajate rahvusvahelises magistriõppes Eestis ja välismaal: Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis, Teatri- ja filmikunsti ülikoolis Budapestis ja Dublini rahvuslikus filmikoolis
Läbi tema osava operaatorisilma on sündinud paljud Eesti tuntud filmid: ,Tagurpidi torn’’, ,,Viimane vahipost’’, ,,Kurvilise tee legendid’’ ja palju teised. Tema viimaste tööde seas on dokumentaalfilm ,,Vara küps’’, mis räägib Eesti metsade seisust ja tulevikust.